Mateřská škola Bakov nad Jizerou

Březen v MŠ.

03. 04. 2009
Březen v MŠ

Začátek března byl ve znamení oslav Masopustu. Děti se seznámily s tradicemi a významem masopustu a nakonec ho v každé třídě patřičně oslavily. Jak ? Přece karnevalem.
Děti si přinášely do mateřské školy různé masky, ať již koupené nebo vyrobené šikovnými maminkami a babičkami. A tak v každé třídě byly víly, princezny, motýlci, kytičky nebo vojáci, piráti, policisté a námořníci. Všechny masky ani nemůžeme vyjmenovat, důležité je, že si děti, rodiče i paní učitelky karnevalové veselí patřičně užily.
V měsíci březnu jsme s některými dětmi – dle zájmu rodičů, jezdily do Mnichova Hradiště do solné jeskyně. Zde si děti v příjemném šeru, na relaxačních lehátkách a při poslechu pohádky upevňovaly své zdraví. Po půlhodince odpočinku si děti hrály se solí, stavěly hrady a hledaly největší zrnka soli. Věříme, že pobyt v solné jeskyni dětem pomohl při posílení jejich imunity a upevnění zdraví.
Celý měsíc březen se všechny děti připravovaly na rozloučení s paní Zimou – Moranou, ale teprve poslední týden nám počasí dovolilo odnést paní Zimu do řeky Jizery. Děti se naučily krátké říkadlo a společně paní Zimu doprovodily na dalekou cestu po vodě.
A nyní nám snad už nic nebude bránit v tom, abychom se mohli všichni společně připravovat na svátky jara – Velikonoce.

Fotografie najdete ve fotogalerii.

Prezentace

Náš školni rok ke stažení zde

Den ve školce ke stažení zde

Upozornění: prezentace jsou v MS PowerPoint ve velké velikosti (96MB a 25MB)

Aktuality

20. 03. 2023

Zápis do mateřské školy.
[ Více zde ... ]

08. 03. 2023

Naše velké a malé projekty.
[ Více zde ... ]

Náhodné foto
Realizace: Bogobanga - práce Mladá Boleslav - Boleslavan