Mateřská škola Bakov nad Jizerou

Jaký byl výlet na Klokočku?

22. 09. 2012
Výlet na Klokočku

Ve čtvrtek 20.září navštívili ,,školáčci“ naučně pohybovou stezku „Klokočským lesem za hrou, vodou a ptačím zpěvem“.

Počasí nám přálo, a tak jsme se vydali autobusem vzhůru za dobrodružstvím. Ze školky jsme již všichni věděli, jak se v přírodě máme chovat, jaké tam rostou stromy a jaká zde žijí zvířata. Nyní jsme se o všem mohli přesvědčit.
Nejprve jsme si vyzkoušeli, jak chutná svačinka přímo v lese a poté jsme se společně vydali na dlouhou stezku, během které jsme pozorovali tamější přírodu. Sledovali jsme, jaké v lese rostou stromy a jaký mají tvar jejich šišky. Pozorovali jsme velké množství různých brouků. Také nám neunikly pavučinky, které si mezi stromy a trávou pletli pilní pavoučkové. Velkou pozornost jsme věnovali houbám, které lemovaly cestu, po níž jsme šli. Cestou jsme si vyprávěli různé zážitky spojené s prostředím lesa. Srovnávali jsme cestičky lidí a zvířat. U naučných tabulí jsme si zopakovali zvířátka i stromy v našich lesích a plnili jednotlivé úkoly. Nakrmili jsme hladovou veverku, postavili domečky pro zajíčky, myšky a broučky, zacvičili si jako správní zajíci a dokonce jsme se pomocí klády dostali přes potůček k vodníkovi.
Na konci našeho výletu jsme si pochutnali na dobrotách, které nám maminky přibalily s sebou do batůžku a potom jsme se autobusem vydali zpět do naší školky.
Děkujeme panu Ketnerovi za příjemnou cestu autobusem.

Fotografie najdete ve fotogalerii.

Prezentace

Náš školni rok ke stažení zde

Den ve školce ke stažení zde

Upozornění: prezentace jsou v MS PowerPoint ve velké velikosti (96MB a 25MB)

Aktuality

20. 03. 2023

Zápis do mateřské školy.
[ Více zde ... ]

08. 03. 2023

Naše velké a malé projekty.
[ Více zde ... ]

Náhodné foto
Realizace: Bogobanga - práce Mladá Boleslav - Boleslavan