Co jsme prožili v únoru ve školce?

01. 03. 2008
Co jsme prožili v únoru ve školce?

Masopust ve ,,FIALCE“ začínal stavbou podzámčí nejen z krabic a krabiček, ale i Šípková Růženka měla krásný zámek. Ten děti ozdobily něžnými růžičkami z papíru. Poté se již jen nabízelo přestrojit se za prince a princezny.A nastal karneval. Výroba masek, vystřihování, vybarvování.Pěkný taneček se děti naučily na rytmickou písničku ,,Dupy, dupy, dup,draka bolí zub,…“. Nechyběly ani soutěže a odměny.

V ,,ČERVENCE“ bylo pohádkově. Vyprávění, hry, soutěže, pohádková hostina. Prostřednictvím svých masek se děti ocitly v různých pohádkách, které si vyprávěly, malovaly – Červená Karkulka, Šípková Růženka, O broučcích a beruškách, O vodníkovi a další.Po velkém maškarním plese plném tanců a tanečků dostaly děti originální odměnu z království pohádek.Bonbónový dráček byl moc dobrý.

Děti z modré třídy strávily s rodiči a prarodiči velkolepé odpoledne ve školce. ,,MODŘENKA“ totiž pořádala velký maškarní bál, kde nechyběla živá hudba pod taktovkou tatínka Janinky Hašlarové.Hrály se moderní písně, lidovky, tanec malého ptáčka a také mazurka, kterou si děti zatančily společně s nadšenými rodiči. Chvíle v maskách si všichni užili po všech stránkách a nikdo nechtěl věřit, že nastal konec.Tak zas příště!

Masopustní – tak se nazývaly dva poslední únorové týdny ve ,,ŽLUTCE“.První týden děti vyráběly a špejlovaly jitrnice a jelítka z modelíny a papíru. Vypadaly jako opravdové. Také cukrovaly a zdobily papírové koblížky a malovaly klauny. S chutí si zatancovaly na rytmickou písničku Pavla Nováka ,,Zabijačka“.Nechybělo ani karnevalové veselí v maskách. Děti předvedly tanec jak se patří, říkanky, písničky.O bohatou tombolu se postarali rodiče. Moc jim děkujeme.

,,ZELENKA“ navštívila zdravotní středisko, kde jim dětská sestřička paní Bůžková zajímavě a poutavě vyprávěla o svém pracovišti. Děti si vyzkoušely zrak, sluch, změřily tlak, výšku, váhu.Ve školce si hrály na lékaře, poznávaly části těla, prohlížely encyklopedie. Následující den si šly zacvičit do velké sokolovny. Týden zdraví vystřídal karnevalový rej. Děti si vybarvily masky vodovkami, při hudbě tančily, hrály hry, představovaly své masky skrze ,,televizní obrazovku“.

DĚKUJEME VŠEM MAMINKÁM A BABIČKÁM ZA PĚKNĚ PŘIPRAVENÉ MASKY A DROBNOSTI, KTERÉ PŘISPĚLY K RADOSTNÉMU PROŽITÍ MASOPUSTNÍHO VESELÍ V NAŠÍ ŠKOLCE.