Podzimní dny ve školce.

31. 10. 2011 16:53:38
„Vstávej, vstávej, ratata, podzim ťuká na vrata…“

Podzimní příroda je k nám vždy velmi štědrá. V naší školce se snažíme s dětmi maximálně využít tyto dary přírody pro různé hry i tvoření. Vnímáme změny v přírodě všemi smysly a posilujeme úctu k ní.
Podzim se nezadržitelně ujímá vlády a děti si do mateřské školy přinášejí úrodu ze zahrádky – jablíčka, hrušky, švestky, ořechy, ale i brambory a dýně. Ovoce i zeleninu ochutnáváme, z jablíček sušíme křížaly nebo je otiskujeme, z brambor vyrábíme tiskátka, nakrájíme je na kostičky a navlékáme z nich korále. Z jablíček umíme upéct štrúdl, šátečky a ovoce dokážeme nakrájet a navléknout na špejli jako ovocný špíz. Ovoce a zeleninu také malujeme, vystřihujeme, vytrháváme a skládáme z papíru. Děti hrají pohádky „O veliké řepě“ a „O pyšné řepě“. Zpíváme si písničky, učíme se nové básničky.
Krásné podzimní počasí nám dovolilo hrát si na školní zahradě a nebo podniknout krátký podzimní výlet do přírody, Po cestě děti pozorují, co se v přírodě mění a plní úkoly, které si pro ně paní učitelky připravily. A když trošku zafouká vítr, nevadí, můžeme na louce pouštět draky.
Podzim nám však nenabízí jen krásné dny, ale i dny zamračené a plné deště. Pak přichází čas popovídat si o počasí a třeba si zahrát na vodníky a rusalky – poznávat barvy pentliček, házet míčky do podběráku, lovit ryby nebo hledat poslepu předměty pod vodou v rybníčku (umyvadle). A když nám pomohou i ochotné maminky, které si s námi rády zahrají a zazpívají vodnické písničky, pak to prostě nemá chybu.

24. 06. 2024

Prázdninový provoz.