Co ještě v květnu?

19. 05. 2011
Co ještě v květnu?

Pondělí 23.5. a pátek 27.5. pro zájemce vyšetření zraku dětí v rámci projektu Vidí vaše dítě správně?
Zaměstnanecká pojišťovna Škoda připravila ve spolupráci s Mgr. Martinou Hamplovou, místopředsedkyní České společnosti ortoptistek, preventivní program odhalující vývojové vady zraku u malých dětí. Tento program spočívá v provádění terénního vyšetřování zraku předškolních dětí nejnovějším speciálním přístrojem PlusoptiX A09, což je binokulární autorefraktometr („oční kamera“). Včasné odhalení některé z příčin poruch vývoje vidění dává dítěti naději na správnou a účinnou léčbu. ZPŠ věnuje této včasné prevenci velkou pozornost, proto se rozhodla toto vyšetření svým pojištěncům umožnit. ZPŠ zvolila právě skupinu předškolních dětí, u kterých je možné zachytit vadu zraku v době, kdy je ještě léčitelná. V roce 2010 bylo díky ZPŠ vyšetřeno 1 577 dětí na území měst Mladá Boleslav, Kosmonosy a Mnichovo Hradiště. Přístrojem Plusoptix A09 byl zjištěn určitý druh oční vady u 86 dětí, což představuje 5,45 % vyšetřených dětí.

Úterý 24.5. školní výlet žluté, duhové, beruškové třídy – Prachovské skály (Pelíšek), modré, zelené – ZOO Liberec. Odjezd 8:15h, návrat kolem 12h.

Čtvrtek 26.5. – návštěva divadla na ,,Radnici“.

Pondělí 30.5. - Talentové zkoušky ZUŠ Mnichovo Hradiště – pro ,,školáky“.

Úterý 31.5. – Výlet ,,školáků“ do Mnichova Hradiště na zámek.