Karnevalové veselí.

08. 03. 2011
Karnevalové veselí ve školce.

Na toto období jsme se těšili. Doma jsme s maminkou a babičkou chystali karnevalový kostým, který jsme si oblékli všichni v týdnu před jarními prázdninami. Od paní učitelky jsme se dozvěděli co je masopust, jak se slaví, jak probíhá a co je pro něj typické. Někteří z nás si jednoduchou masku nebo karnevalové brýle vyrobili z papíru, vystřihovali a zdobili také ve školce.
A nastal karnevalový den. Všude bylo pohádkově. Prostřednictvím svých masek jsme se ocitli v různých pohádkách. Probíhala přehlídka masek, na pomyslném molu se prošly princezny, nevěsty, kouzelnice, víly, Sněhurky, Karkulky, kytičky, berušky. Dobře to zvládli také princové, indiáni, rytíři, vojáci, hasiči, piráti, námořníci a další. Poté jsme si zasoutěžili. Slalom na koni, přeskakovaná s kytičkou, hádanky, tradiční ,,židličková“, ale největší úspěch měl taneček s míčkem nebo koštětem. To byla legrace. Po velkém maškarním plese plném tanců a tanečků jsme dostali sladké odměny. Nechyběla bohatá tombola, o kterou se postarali rodiče.
Chvíle v maskách jsme si všichni užili.
DĚKUJEME VŠEM MAMINKÁM A BABIČKÁM ZA PĚKNĚ PŘIPRAVENÉ MASKY A DROBNOSTI DO TOMBOLY, KTERÉ PŘISPĚLY K RADOSTNÉMU PROŽITÍ MASOPUSTNÍHO VESELÍ V NAŠÍ ŠKOLCE.