Duben ve školce.

03. 05. 2010 18:48:20
Duben ve školce.

Měsíc duben začal velikonočními svátky. Malovali jsme vajíčka, vyráběli velikonoční přání a učili se koledy. Nejstarší děti zazpívaly babičkám a dědečkům v DPS.
Hodně dojmů a pocitů v nás zanechalo divadelní představení souboru LEPORELO, které sdružuje handicapované mladé lidi. Poznali jsme, že divadlo se dá hrát i beze slov, za doprovodu hudby. Divadlo „Na Cestě“ nám zahrálo pěknou pohádku „O Plaváčkovi“. Ve třídách jsme si povídali o vodě, jak ji chráníme a proč je pro život důležitá. Vycházkou jsme se šli podívat na naši řeku Jizeru.
Víme, že duben je měsícem bezpečnosti, a tak jsme si povídali o dopravě, jak si chráníme své zdraví a co potřebujeme k jízdě na kole. Dopravní prostředky jsme malovali, hráli hry s dopravní tématikou. 22.4. jsme společně oslavili Den Země. Firma Ekokom pro nás připravila krátký ekologický program plný her a zajímavostí – třídění obrázkových odpadků, stavba velkého domina, hry s Tondou Obalem, Petkou Peťkou, Čendou Časákem a Pepou Střepem. Za odměnu jsme dostali omalovánky a obrázky.
Nejstarší děti 26.4. navštívily Českou televizi. Byla pro ně připravena prohlídková trasa v prostorách ateliérů na Kavčích horách. Vyzkoušely si práci kameramana, paruky, obleky rytířů a vojáků, prohlédly kulisy. K jejich velké radosti mohly být přítomny natáčení pořadu Kouzelná školka s babičkou Janou a Fanynkou. Tam musely být jako myšky a sledovat práci režiséra, kameramana, loutkářů a maskérek. Na závěr si v hračkárně mohly za své penízky koupit dárek pro vzpomínku na tento výlet.
30.4. se u nás objevili čarodějnice a čarodějové ve svých převlecích a s košťaty. Kouzlilo se a čarovalo. Tento měsíc byl prostě celý kouzelný. A čím nás překvapí květen?