Vynášení Morany.

23. 03. 2010
Vynášení Morany.

Na tento den jsme čekali a těšili se dlouhou dobu. Ráno jsme si ve školce povídali o vládě paní Zimy, o nastupujícím a dlouho očekávaném jaru. Venku už vystrkovalo sluníčko svoje paprsky a my se rozhodli rozloučit se se zimou vynesením a vhozením Morany do Jizery. Před školkou jsme vytvořili velký dlouhý zástup a v čele s Moranou jsme se vydali na pochod Podstráněmi až k Jizeře. Cestou jsme skandovali říkadlo, rámusili řehtačkami a bubínky, abychom tu zimu opravdu vystrašili a rozloučili se s ní. Paní učitelky ji zapálily a vhodily do vody. My jí zamávali a těšili se na krásné jarní dny plné sluníčka. Když nám Morana odplavala, zazpívaly jsme si jarní písničku. Dostali jsme i dopis od jarních víl, kde byl mimo jiné i pozdrav od našich broučků, které jsme uspali na podzim. Děkovali nám, že se jim krásně spinkalo. Tak nám, jim, i Vám přejeme krásné jarní dny.