Podzimní polodenní vycházky.

08. 10. 2013 18:30:14
Podzimní polodenní vycházky.

Cesta za Šípkovou Růženkou

Děti z Berušky se vydaly zachránit Šípkovou Růženku. Jejich kroky řídila mapa, podle které měly postupovat. Na červeném papírovém šípku odlupovaly postupně růžičky a plnily jednotlivé úkoly. Připravily se na ,,těžké“ úkoly malou rozcvičkou, zazpívaly si písničku, princové skládali meč, pozorovaly a vyhledávaly zajímavosti nejen na náměstí, ale i v okolí města. Děti velice zaujalo povídání pověsti o Jizeře a s radostí se vyfotily u sochy na náměstí. Zahrály si též na spící Růženku a princ ,,musel“ najít vhodné řešení vedoucí k její záchraně. Všem se to povedlo. Na konci jejich putování si ještě stihly nasbírat plné kapsičky kaštanů.

Podzimní procházka

V rámci projektu Dary zahrady děti z duhové třídy uskutečnily podzimní procházku. Během ní si všímaly změn v přírodě (zbarvující se listí a jeho opadávání, červenání jablek). Všímaly si také dozrávajících plodů na okolních zahradách. Po cestě plnily úkoly a zpívaly písničky o jablíčku. Za odměnu navštívily hřiště na koupališti, kde se občerstvily dobrůtkou od maminek a procvičily obratnost na prolézačkách.

Cesta za pokladem

I děti ze žluté třídy se vydaly do pohádky o Šípkové Růžence a plnily úkoly z okvětních lístků růžiček. Cestu si zpestřily písničkou, básničkou, hledaly šípkové keře a pozorovaly okolní podzimní krajinu. Dokonce našly poklad plný sladkých korunek a princezen. Nechyběl ani šípek pro štěstí. Cesta za pokladem Dubínka. Druhý říjnový týden jsme měli v modré třídě ve znamení podzimních plodů. Každé ráno jsme dostali dopis od skřítka Dubínka. Ve středu jsme pak vyrazili na polodenní vycházku. Cestou jsme plnili Dubínkovy úkoly, zazpívali jsme si písničku o jablíčku, zacvičili jsme si Dubínkovu rozcvičku. Za školou jsme potkali pana Buchara a viděli, jak seká s traktorem trávu. Byl tak hodný, že jsme si mohli traktor prohlédnout, zkusit si, jak sedí řidič za volantem. V Podstrání jsme si měli zapamatovat obrázky zvířátek na stromech a pak je zašeptat paní učitelce do ucha. Sbírali jsme kaštany a listy, šípek jsme bohužel nenašli. Na konci cesty jsme našli poklad od Dubínka a trochu jsme si zalmsali. Velká stopovaná Pro děti ze Sluníčkové třídy si jejich kamarádi, skřítek Kořínek a víla Větvička, připravili překvapení – velkou stopovanou. Ale protože mají skřítek Kořínek a víla Větvička krátké nožičky, trochu jim pomohly paní učitelky. Děti byly rozděleny do dvou skupin. První skupina dětí měla za úkol dovést své kamarády do Volnočasového areálu v Bakově. Při cestě všechny děti plnily drobné úkoly spojené s ovocem a zeleninou. Děti měly pomoci nešťastnému zahradníkovi roztřídit ovoce a zeleninu, zacvičily si v Komenských sadech s jablíčkem, zarecitovaly si básničky a zazpívaly písničky o ovoci i zelenině. Druhá skupina dětí měla ještě jeden velký úkol, musela nalézt své kamarády ze Sluníčka, kteří se ve volnočasovém areálu schovaly. Naštěstí všechno dobře dopadlo a děti si společně vychutnaly dobroty od maminky a pohrály si na prolézačkách.

10. 05. 2024

Co nás čeká?