Jaký byl výlet na Klokočku?

22. 09. 2012
Výlet na Klokočku

Ve čtvrtek 20.září navštívili ,,školáčci“ naučně pohybovou stezku „Klokočským lesem za hrou, vodou a ptačím zpěvem“.

Počasí nám přálo, a tak jsme se vydali autobusem vzhůru za dobrodružstvím. Ze školky jsme již všichni věděli, jak se v přírodě máme chovat, jaké tam rostou stromy a jaká zde žijí zvířata. Nyní jsme se o všem mohli přesvědčit.
Nejprve jsme si vyzkoušeli, jak chutná svačinka přímo v lese a poté jsme se společně vydali na dlouhou stezku, během které jsme pozorovali tamější přírodu. Sledovali jsme, jaké v lese rostou stromy a jaký mají tvar jejich šišky. Pozorovali jsme velké množství různých brouků. Také nám neunikly pavučinky, které si mezi stromy a trávou pletli pilní pavoučkové. Velkou pozornost jsme věnovali houbám, které lemovaly cestu, po níž jsme šli. Cestou jsme si vyprávěli různé zážitky spojené s prostředím lesa. Srovnávali jsme cestičky lidí a zvířat. U naučných tabulí jsme si zopakovali zvířátka i stromy v našich lesích a plnili jednotlivé úkoly. Nakrmili jsme hladovou veverku, postavili domečky pro zajíčky, myšky a broučky, zacvičili si jako správní zajíci a dokonce jsme se pomocí klády dostali přes potůček k vodníkovi.
Na konci našeho výletu jsme si pochutnali na dobrotách, které nám maminky přibalily s sebou do batůžku a potom jsme se autobusem vydali zpět do naší školky.
Děkujeme panu Ketnerovi za příjemnou cestu autobusem.