Uspávání broučků.

13. 11. 2010
Jak jsme uspávali broučky.

Ve školce jsme si povídali o podzimu, přírodě, zvířátkách a jejich přípravě na zimu. Mysleli jsme též na naše nejmenší kamarády – broučky.
Doma jsme s rodiči vytvořili malého broučka. Použili jsme přírodniny – kamínky, kaštany, žaludy, skořápky, pistácie, trávy, ale i jiné netradiční materiály. Naučili jsme se uspávací říkadla a písničky nejen o podzimu.
V pátek podvečer jsme se všichni společně s rodiči sešli na školní zahradě. Přivítali jsme se, pověděli co nás čeká a vydali se na cestu, kde jsme s broučky plnili jednoduché úkoly. Rozsvícená světýlka nám pomohla najít náš vybraný stromeček vhodný pro zimní odpočinek našich kamarádů. V Podstráních si každá třída našla stromeček se svítící lucerničkou a uložili jsme naše malé kamarády do mechové peřinky pod listí. I když se nám některým nechtělo s broučky rozloučit, přesto už všichni spí v teplém pelíšku.

Broučci a berušky ze školky.

Fotografie ve fotogalerii. Budou postupně doplňovány.