Podzimní vycházky.

11. 10. 2008
Podzimní vycházky.

Některé děti z modré, žluté a červené třídy se vydaly na výlet za skřítkem Kaštánkem. Cestou si povídaly o přírodě, o jejich změnách, proměnách a barvách. Objevily také věci, které do přírody nepatří. Barevné lístečky různých tvarů a velikostí děti inspirovaly k určování názvu stromů. Kaštánka objevily v jeho království a on jim dovolil nasbírat si jeho kamarády, aby mohly vytvářet kaštanová zvířátka.
Část dětí ze žluté a zelené třídy šla cestou necestou podzimní krajinou až do Rybního dolu ke mlýnu. Paní učitelka jim vyprávěla o historii Trenčína. Také se zaměřily na pestrost tohoto období v přírodě, pozorovaly pavučinky, ovečky, sbíraly listy a vše, co by se mohlo hodit k dalším hrátkám ve školce.
Červenka zvolila sice jinou cestu, ale stejný cíl: Rybní důl. Cestou si zpívaly písničku o vlaštovce a seznámily se s pojmem strniště, o kterém se v ní zpívá. Důkladně prozkoumaly i náhon u mlýna. Těšily se na krásný výhled na Babu a další zbarvenou krajinu, ale plány jim zkazila velká paní Mlha. Tak snad příště!
Fialová třída se ve chvilce proměnila na růžovou a Šípková Růženka, která s nimi byla celý týden, se najednou ztratila. Vydali se ji tedy hledat. Cesta byla občas ,,trnitá“, ale nástrahy překonali. Pomocníkem jim byly šípkové keře, šípky i šipky, ale i veverka, která je kousek cesty provázela. Posilňovali se teplým šípkovým čajem. Ke sladkému pokladu je zavedly růžové fáborky, zřejmě kousky šatů Růženky. A našla se ? Představte si, že už čekala ve školce.

Začátkem října jsme navštívili hezké hudební představení Inky Rybářové na Radnici. Děti si zatančily, zazpívaly a vydováděly se.