Návštěva Dobrovických muzeí.

10. 10. 2012
Návštěva Dobrovických muzeí.
Do Dobrovických muzeí jsme se velmi těšili a byli napjati, jaké to tam asi bude, co nás čeká. Při příjezdu do velkého areálu vedle cukrovaru nás nejprve zaujala velká mašina. Po příjemném přivítání jsme se dobře nasvačili, abychom nabrali sílu na celé dopoledne a pak nás cukrové šipky zavedli na kouzelné pole. Putovali jsme od řepného semínka až po kostku cukru. Dozvěděli jsme se, jak a kde řepa roste, co k růstu potřebuje, jak se o ni staráme, jak se zpracovává. Prošli jsme si všechna roční období po skleněném poli.
Další naše kroky nás zavedly k interaktivní tabuli. S pomocí kouzelné tužky jsme plnili úkoly kocoura Modroočka, mašinky Tomáše, rozlišovali ovoce, zeleninu, řešili popletené pohádky. Výukový program byl pro nás, ,,školáky“, velice zajímavý a u tabule jsme se několikrát všichni rádi vystřídali.
Náš další prohlídkový okruh se konal v tajuplném sklepení domu. Tam nás překvapila strašidýlka a pohádkové bytosti. Každý si sáhl na magickou kouli a vybral si kufřík se strašidýlkem, u kterého se vyfotil. Cestou do pohádkové dílny jsme potkali krásně bílou slečnu Kostku Cukrovou. U ducha Cukrovíta jsme si vybarvili čertíka, prošli labyrintem a sestavili pohádku O řepě.
Naše průvodkyně byly příjemné, milé, reagovaly na naše všetečné otázky. Přiměřenou formou nás seznámily s podzimní plodinou cukrovou řepou tak, abychom si co nejvíce zapamatovali. Na závěr nám paní průvodkyně popřály, at se máme sladce. S sebou jsme si kromě knížky Půl kopy do kopy a CD o čertech přivezli spoustu zážitků, ale i poznatků o řepě a cukříku.
Děkujeme všem zaměstnancům dobrovických muzeí za pozvání a příjemně strávené dopoledne v jejich prostorech. Budeme se těšit na další návštěvu.

Nejstarší děti ze školky.