Jaký byl výlet na Petřín?

14. 05. 2012
Výlet na Petřín.

S našimi ,,školáky“ jsme se vydali na jejich poslední společný výlet do Prahy. Cesta tam byla delší, ale jízdu velkoměstem jsme si zpestřili pozorováním dopravního ruchu, památek, míjela nás stará tramvaj, projížděli jsme dva tunely a na řece Vltavě se nám líbila pěkná velká loď. A už jsme na Petříně. Naší první zastávkou byla Štefánikova hvězdárna, kde jsme shlédli projekci pořadu Povídání o Sluníčku. V tomto krátkém pásmu jsme se dozvěděli proč se střídá den a noc, co je Slunce a jak je velké, jak vypadá Zeměkoule z veliké výšky a spoustu dalších zajímavých věcí. Otázky poté kladli i naši malí školáčci a nejednou astrolog měl hodně práce, aby našel odpověď. Každý si vyzkoušel obrovský dalekohled, který byl umístěn v té největší otevřené kopuli a pozoroval oblohu, především Slunce. Poté jsme šli do zrcadlového sálu. Děti se probloudily zrcadly až k síni smíchu s množstvím zakřivených zrcadel. Tam jsme si všichni užili moc legrace. Jízda lanovkou byla neobyčejná a výhled na Prahu byl úchvatný. Cestou domů jsme si povídali zážitky, ale někteří si potřebovali odpočinout, a tak se položili a spinkali. Výlet se nám vydařil, ,,školákům“ se líbil a odvezli si plno pěkných zážitků.