Naše mateřská škola pomáhá přírodě.

13. 05. 2010
Naše mateřská škola pomáhá přírodě.

,,Za klokočskými zvířátky“ – to je název projektu, jehož významným partnerem je i naše školka. Projekt zahrnuje koncepci vybudování pohybově informační stezky pro děti i dospělé. Po cestě klokočským lesem bude pro malé i velké návštěvníky připraveno několik zastavení se zajímavým úkolem pro děti. Zahrají si na zvířátka i se zvířátky a dalšími obyvateli lesa. Hravou formou tak děti i jejich rodiče získají základní informace nejen o samotném lese, ale i o jeho tajuplných bytostech.
První část našeho projektu jsme zrealizovali v měsíci dubnu. Do naší mateřské školy přijel ornitolog pan Miroslav Dusík, aby nám vyprávěl o ptáčcích, jejich druzích, obživě a způsobu života. My jsme mu na oplátku předvedli 26 vyrobených ptačích budek od našich šikovných tatínků a dědečků. Odpoledne probíhalo společně s rodiči vyvěšování těchto ptačích obydlí. V klokočském lese se nás sešlo spousta. Společně jsme se vydali na cestu vyhledat nejvhodnější stromy. Pak stačilo kladívko, hřebík a ptačí domek byl na svém místě.
Za jejich výrobu děkujeme. Věříme, že se brzy zase na tomto místě sejdeme a strávíme opět společně příjemné odpoledne.