Charakteristika školy

Naše MŠ se nachází v klidné části města, v blízkosti volné přírody. Jednou z předností naší školičky je rozlehlá zahrada. Kapacita školy je 180 dětí. Provoz školy probíhá v sedmi věkově smíšených třídách. Třídy jsou umístěny ve třech pavilonech označených "A" (3 třídy), "B" (3 třídy) a "H" - hospodářský pavilon (1 třída). V pavilonu "A" najdete třídu žlutou, zelenou a duhovou. V pavilonu "B" třídu červenou, modrou a sluníčkovou. V hospodářském pavilonu je umístěna třída Beruška, kuchyň, ředitelna, sborovna, kancelář, prádelna, spisovna.

Prostory naší MŠ jsou dostatečně velké, třídy jsou situovány na jihovýchod, jsou proto prosluněné i vhodně osvětlené. Poloha a architektonické řešení naší MŠ dovoluje dětem ve všech ročních obdobích pozorovat a aktivně se zúčastňovat dění v přírodě. Tato skutečnost nás inspirovala k vytvoření filozofie, záměru, metod a forem práce naší školy.

Jednou z předností naší školičky je rozlehlá zahrada nově vybavená moderními hracími prvky.