Září ve školce.

01. 10. 2009
Září v mateřské škole. ,,Jaro, léto, podzim, zima, ve školce je vždycky prima. Jsme tu všichni kamarádi, co se mají spolu rádi.“ A protože kamarádi v naší školce jsme všichni, moc jsme se na sebe po prázdninách těšili. Přišlo mezi nás 44 nových dětí, kterým se malinko stýskalo po mamince a tatínkovi, ale nakonec se jim mezi námi zalíbilo. Každý den je vítal medvídek Míša a pomohl jim poznávat kamarády, paní učitelky, hračky a prostory nejen ve třídě, ale i v celé školce. Plyšové medvídky si děti přinesly také z domova. Cvičily s nimi, učily se o nich básničky, písničky, vyprávěly a hrály pohádky. Kamarádi ve třídách si společně vytvořili pravidla pro chod třídy a vzájemnou pohodu. V druhé polovině září nás navštívil ježeček Bodlinka a s ním jsme se vydali na zahrádku. Povídali jsme si co na zahrádce roste, poznávali ovoce a zeleninu podle hmatu, vzhledu a chuti. Bodlinka i my všichni víme, jak je ovoce a zelenina pro naše zdraví důležitá. Z přinesených jablíček si děti něco pěkného vyrobily a vytvořily malou zahrádku ve třídě z podzimních plodů. Celé září jsme měli štěstí na sluníčko a adaptaci nám všem usnadnil i pobyt na zahradě, v domečku nebo na pískovišti při ,,pečení“ dortů a stavbě hradů. Děti z celé školky shlédly pohádku ,,Uspávanky“, kterou nám přijelo zahrát divadélko Matýsek z Nového Boru. Při vycházkách jsme pozorovali podzimně se barvící přírodu a začali sbírat přírodniny, které nám poslouží při dalších činnostech, na které se už nyní moc těšíme. Přejeme všem pohodový a spokojený rok v naší MŠ. Fotografie najdete ve fotogalerii.