Čarodějnice a čarodějové ve školce.

30. 04. 2009
Čarodějnické téma nás provázelo celý týden. Ve třídách máme postaveny chýšky pro čarodějnice i její pomocníky – černou kočku, netopýra, hada, pavouka. Děti si povídaly o čarodějnicích, vyráběly košťátka, která využily i na cvičení, vařily lektvary, vybarvovaly kamarádky čarodějky, naučily se čarodějnou písničku. Vyvrcholením nebo-li konečnou tečkou byla dlouho očekávaná návštěva opravdové čarodějnice na zahradě naší školky. Děti s menšími obavami přicházely k chaloupce, kde měla čarodějnice Šubyduby svůj ráj. Nabízela dětem ochutnání uvařených kostí, pomazlení s myškou a hadem, začarování pomocí zaklínadla. Čarodějničtí učňové přinesli čarodějnici splněný první úkol - vymalované kamarádky. Získali tak návod, jak pokračovat v dalším plnění úkolů - přelézt hradby, vyběhnout kopec, nasbírat byliny do lektvaru a hlavně najít opici Žofku. Všem se to povedlo a čarodějnice je obdarovala malou myškou a udělila všem Čarodějnický řád, který děti pyšně nosily na svém tričku. Těšíme se, že za rok zase přiletí.