MDD a rytíři.

03. 06. 2008 16:39:11
MDD a rytíři.

Letošní svátek dětí naše školka oslavila tak trochu netradičně. Na páteční dopoledne si pro nás děti z dramatického kroužku ze ZŠ připravily Popletenou pohádku, která se jim moc povedla. Na zahradě jsme si pochutnali na osvěžujícím nanuku, zajezdili na koloběžkách, postavili hrady z písku a těšili se na den, kdy nás navštíví opravdoví rytíři.
Celý předchozí týden probíhal v duchu rytířských hrátek. Malí rytíři ,,bojovali" o přízeň dvorních dam, vybarvovali jsme obrázky, kreslili hrady, erby, vlajky, prohlíželi knížky o rytířích.
Největším zážitkem pro děti byla návštěva skupiny historického šermu HARGOR. Rytíři nám předvedli výstroj a výzbroj, kterou jsme si mohli také vyzkoušet. Brnění bylo pěkně těžké! Když si král vybral princeznu, ostatní rytíři se postupně vyzvali do boje.Zápasili s mečem, dýkou, ale i ohněm. Někdy se nám úplně zatajil dech, ale vše dopadlo dobře a my tleskali radostí a nadšením. I z našich kamarádů se na chvíli stali bojovníci. Pod vedením zkušeného rytíře nacvičovali pochod, správný postoj při obraně, přípravu k boji. Nechyběl ani veselý útěk z bojiště.
Na závěr jejich vystoupení jsme se všichni vyfotili a poděkovali potleskem a zvoláním:
,,Ať žijí rytíři! Hip, hip , hurááá!"

Děkujeme skupině HARGOR za hezké vystoupení a těšíme se příště.