Čarodějnické dny ve školce.

30. 04. 2008
Čarodějnické dny ve školce.

Projekt s názvem ČARODĚJNICE probíhal pouhé tři dny, ale i tak si jej děti užily. Ve třídách byly postaveny chýšky pro čarodějnice i její pomocníky – černou kočku, netopýra, hada, pavouka. Děti si povídaly o čarodějnicích, vyráběly košťátka, která využily i na cvičení, vařily lektvary, vybarvovaly kamarádky čarodějky, naučily se čarodějnou písničku. Vyvrcholením nebo-li konečnou tečkou byla dlouho očekávaná návštěva opravdové čarodějnice na zahradě naší školky. Děti s menšími obavami přicházely k chaloupce, kde měla čarodějnice Morgana svůj ráj. Nabízela dětem ochutnání uvařených kostí, pomazlení s myškou a hadem, začarování pomocí zaklínadla z lexikonu kouzel.Čarodějničtí učňové si s Morganou vyzkoušeli létání na koštěti, zatancovali a zazpívali jí písničku. Tím získali mapu vedoucí k pokladu. Cestou plnili v okolí mateřské školy úkoly od Morgany, odměnou jim byl sladký poklad a samolepky,které zdobily jejich bundy.Těšíme se, že za rok zase přiletí.