Jaké bylo uspávání broučků?

21. 11. 2011
Uspávání broučků.

,,Na svatého Martina, prý už zima začíná“ - tyto verše jste mohli zaslechnout z oken naší školky. Děti se totiž připravovaly na již tradiční ,,Uspávání broučků", které letos připadlo právě na Martinův svátek. Doma si společně s rodiči vyrobily broučky, při jejichž tvorbě se meze fantazie nekladly. Výrobky byly opravdu nádherné a jejich výrobci byli na ně náležitě pyšní. V pátek v podvečer pak nastal dlouho očekávaný den. Všichni jsme se sešli na zahradě MŠ, rodiče dětem rozsvítili lampiony a lucerničky, aby broučkům na cestu ještě posvítily a dlouhý průvod se vydal na cestu do Podstrání. Tady totiž měli broučci připravené své pelíšky z listí k pohodlnému přezimování. Děti ještě naposledy svým broučkům řekly uspávací básničku a popřály příjemný zimní spánek. Za velkou snahu proto také přišla odměna - martinský rohlíček a ještě jedno velké překvapení. Cosi bílého se objevilo před námi na louce. Blížil se bílý kůň s jezdcem, který rozhazoval sníh. Opravdu za námi přijel svatý Martin na bílém koni. Všem dětem se zatajil dech, jak ojedinělý zážitek to byl.
Dík za zorganizování této akce patří panu Václavu Jandovi a jeho rodině, paní Lence Dufkové, za zapůjčení krásného bílého koně, ale i rodičům, kteří zážitek dětem umožnili.