Výroba budek na klokočskou stezku.

26. 02. 2010
Vážení rodiče,

naše Mateřská škola spolupracuje s Městem Bakov nad Jizerou, VaK Mladá Boleslav a Lesy ČR na projektu s názvem ,,Za Klokočskými zvířátky“. Cílem projektu je vybudovat pohybově informační stezku pro děti, na které se formou hry dozvědí mnoho informací o lese a jeho zvířátkách i o tom, jak se v lese chovat. Přínosem projektu je příjemnou formou procházky lesní stezkou působit výchovně zejména na rodiče s dětmi, které jsou současně také cílovou skupinou, a dále jde o vytvoření jedné z mimoškolních a volnočasových aktivit místních obyvatel, kteří oblast klokočských lesů navštěvují.

Mateřská škola připravuje zastavení pro děti s různými úkoly, které mají vést buď k pohybovým nebo naučným aktivitám.
Jedno ze zastavení je zaměřeno na PTÁČKY a jejich obydlí – BUDKY.
Proto Vás, šikovné tatínky a dědečky, prosíme o spolupráci při jejich výrobě.
Návod na výrobu budky a podrobnější informace Vám rádi předáme v mateřské škole.

Děkujeme za Vaši spolupráci a věříme, že tato stezka bude potěšením pro Vás i Vaše děti.

První budky pro nás vyrobil tatínek Lucinky Bartošové ze žluté třídy. tatínek Verunky Těšitelové, Vojty Voláka, dědeček Viti Sakaře ze sluníčkové třídy, tatínek Elišky Ketnerové, Daniela Klauze z modré třídy, tatínek Marka Hadače z červené třídy.
Moc za ně děkujeme.